Се снима филм за Шер

Од:

Џуди Крајмер и Гери Гетман, продуцентите на „Мама миа!“ и „Мојот драг пријател“, ќе соработуваат со Ерик Рот – сценаристот на „Форест Гамп“ и „Ѕвездата е родена“, за филм за животот на легендарната американска пејачка Шерилин Саркисијан, попозната како – Шер.

Таа важи за една од најголемите sвезди во историјата на филмската, театарската и музичката индустрија.

За време на нејзината речиси 60-годишна кариера, Шер има добиено награди „Тони“, „Еми“, „Греми“ и еден Оскар за улогата во филмот „Moonstruck“ од 1987 година.

Би можело да ве интересира

Шон Пен одбива да продолжи со снимање на серија доколку целата екипа не се вакцинира

Жарко Настоски

Двејн Џонсон проговори за „тешката љубов“ и „надреалноста“ на Вин Дизел

Ана Ололовска

Мет Дејмон во средновековен еп на Ридли Скот

Ана Ололовска

Клинт Иствуд објави крај на својата 62-годишна филмска кариера

Ана Ололовска

Ештон Кучер ја врати картата за вселенското патување, не го пушта жена му

Жарко Настоски

Вил Смит ќе го продуцира „Алхемичарот“ на Паоло Куељо

Ана Ололовска