Се ожени Џон Сена

Од:

Американската ѕвезда од акционите филмови и од кечерскиот театар, Џон Сена се ожени со својата 13 години помлада избраничка Шеј Шаријацадех.

Глумецот се венчал со девојката минатиот петок, според венчалниот документ што го објавија некои американски медиуми. Но, досега, парот не е достапен за коментар за медиумите.

Џон Сена (43) и Шеј Шаријацадех беа забележани заедно на премиерата на семејната драма „Дулитл“, кога тој откри оти е на состанок.

Следните филмови кајшто тој ќе глуми, се „Одредот на отпишаните 2“ и деветиот дел на „Брзи и бесни“, најавени за наредната 2021 година.

Би можело да ве интересира

Глумецот Закери Тај Брајан уапсен за напад врз својата девојка

Ана Ололовска

Ќерката на Трамп неколку дена го славеше роденденот: Прво се забавуваше, па се расправаше со пријателите и правеше хаос

Ана Ололовска

Софија Вергара потполно гола позираше во када

Ана Ололовска

Лејди Гага објави секси селфи на Инстаграм

Ана Ололовска

ВИДЕО: Џенифер Лопез игра крај базенот, а нејзиниот вереник ја снима

Ана Ололовска

Ријана, Мадона и Тејлор Свифт на листата најбогати самостојни претприемачи во САД

Ана Ололовска