Саша Барон Коен донира 100.000 долари во хуманитарни цели

Од:

Саша Барон Коен донира 100.000 американски долари во хуманитарни цели во Оклахома Сити во име на Џенис Џонс – бебиситерката која глумецот ја измами, односно ја изигра за потребите на „Борат 2“ и нејзината улога. Сега таа е невработена.

Тоа го откри Дерик Скоби, пасторот во баптистичката црква на Џонс. Тој ќе ги распредели средствата по нејзино барање.

– Парите ќе бидат искористени за засолниште, храна и помош во студените периоди и прекини на електричната енергија со кои се соочува градот во ова време, изјави отец Скоби.

Донацијата на Коен следува откако пасторот отвори сметка на „Гоу-фанд-ми“ за помош на Џенис, која како и многу други во пандемијата на коронавирусот, остана без работа.

За учеството во филмот, таа добила 3.600 долари.

Би можело да ве интересира

Емилија Кларк ја продаде куќата во Лос Анџелес за 4,4 милиони долари

Ана Ололовска

Кристи Свонсон во одбрана на Доналд Трамп

Ана Ололовска

Џим Кери со роденденска порака до „белите шовинисти“ меѓу републиканците

Ана Ололовска

ВИДЕО: Џастин Тимберлејк проговори за своето второ дете со глумицата Џесика Бил

Ана Ололовска

Д-р Дре повторно обвинет за семејно насилство

Ана Ололовска

Хејли Бибер оди на психолог поради троловите

Ана Ололовска