Самсунг направи ултра-заоблен монитор со фантастична технологија

Од:

Самсунг направи ултра-заоблен монитор за љубителите на таквиот облик и особено висока резолуција.

Целта на „1000R“ мерката на новиот монитор е наменет за да одговара на видното поле на човековото око.

Колосалниот 49 инчен „Г9“ навистина предизвикува чувство како екранот да е целосно обиткан околу очите на корисникот.

Овие панели не се само добри за играње на видео игри, туку и преку користење на истите значително се зголемува нивото на продуктивноста.

Цената на овие екрани се уште не објавена, од компанијата велат дека во план е изработка и на други монитори кои ќе ја содржат новата технологија.

Би можело да ве интересира

Помилуван директорот на Самсунг кој беше во затвор поради поткуп

Самсунг преговара за зголемување на цената на чиповите

Ана Ололовска

Бескрајно забавни фотографии со новиот Samsung Galaxy A53

А1он

Зара, Самсунг и Пејпал меѓу најновите компании што ги затворија бизнисите во Русија

„Самсунг“ ќе гради фабрика за полупроводници во САД од 17 милијарди долари

А1он

„Легион плеј“ – нова рачна конзола на „Леново“

Ана Ололовска