Салата од рукола и туна

Од:

Свежа, колоритна салата…

Потребно е:
околу 50 г рукола
4 маринирани мали пченки (од конзерва)
60 г маринирани шампињони
1 конзерва туна во солен раствор
1 помала свежа краставица
маслиново масло
сол

Подготовка:
– Руколата исчистете ја и измијте ја убаво. По потреба исечкајте ја.

– Пченката исечете ја на тркалца, а шампињоните на листови. Туната исцедете ја. Краставицата излупете ја и исечкајте ја на мали коцки.

– Сите состојки ставете ги во чинија за сервирање, посолете по вкус, прелијте со маслиново масло и полека измешајте.

– Пред да ја сервирате, оваа салата оставете ја малку да се излади во фрижидер.

Би можело да ве интересира

Јапонскиот „крал на туната“ купил риба од 276 килограми за еден и пол милиони евра

Ана Ололовска

На македонската трпеза најприсутни лебот, јајцата, пилешкото и компирот

Татјана Ташкова

Чоколаден колач со вкус на ментол

Ана Ололовска

ВИДЕО: Швајцарските чоколади отсега посјајни и шарени

Ана Ололовска

Секој четврти ресторан во Словенија не ги исполнува стандардите за безбедна храна

Татјана Ташкова

Бон Џови отвора уште еден ресторан за сиромашни

Татјана Ташкова