Сахар Биниаз – канадски претставник на Мис универзум

Од:

Трансексуалката Џена Талакова која се натпреваруваше на канадскиот национален избор за Мис Универзум, не успеа да се пласира во Топ 5 убавиците кои ги одбра жирито.

dobivaj vesti na viber

Победничката ќе ја претставува Канада на меѓународниот избор за Мис Универзум во декември.

23-годишната Џена Талакова, која прво беше одбиена од канадскиот избор за Мис Универзум бидејќи беше утврдено дека е родена како машко, успеа да се пласира во потесниот избор од 12 убавици.

Сепак оваа година победник е Сахар Биниаз.

 

Би можело да ве интересира

Во „KO-РА“ изложба на облека и накит на дизајнерката Александра Вељановска

Ана Ололовска

Кокев не однесе на нова дестинација со колекцијата „Пустинска роза“

Ана Ололовска

Таа беше првиот супермодел, а денес поради пластичните операции изгледа сосема поинаку

Ана Ололовска

Зендаја „оживеа“ фустан стар 30 години

Ана Ололовска

„Џорџо Армани“ откажа ревии во Милано и Париз

Ана Ололовска

Спектакуларна прослава на 100 години „Шанел бр. 5“

Ана Ололовска