Келнерка открива кој од славните е скржав за бакшиш

Од:

Келнерка од Њујорк, открива кој од познатите лица во САД е најдобар, а кој најлош и најскржав муштерија…

Како вработена во познат елитен ресторан, Лора Месробијан имала чест да прими нарачки од голем број познати личности, и како што вели, непријатно е сознанието дека некој што скоро и го обожаваш, „не сака да пушти срце“ за бакшиш… Не кажува конкретно кој е тоа, но во своите Тик-Ток видеа, девојката говори за Џејк Џиленхол, Грета Гервиг, Глен Клоуз…

– Џејк е плачко-муштерија. Постојано негодува за нешто, а и никогаш не плати кога беше на вечера со пријателите, раскажува Лора.

Првото нејзино видео собра скоро 100.000 прегледи. Потоа таа говореше и за глумицата Грета Гервиг.

– Со неа, тотално, би се забавувала цела вечер. Се радував на нејзиното присуство, вели Лора.

Но, партнерот на Гервиг – Ноа Бомбак, не ѝ бил толку забавен на келнерката.

Потоа, девојката која на Тик-Ток платформата се потпишува како @lauramesrob, говореше и за Џулијан Мур и Френсис Мекдорманд.

Би можело да ве интересира

Емилија Кларк ја продаде куќата во Лос Анџелес за 4,4 милиони долари

Ана Ололовска

Кристи Свонсон во одбрана на Доналд Трамп

Ана Ололовска

Џим Кери со роденденска порака до „белите шовинисти“ меѓу републиканците

Ана Ололовска

ВИДЕО: Џастин Тимберлејк проговори за своето второ дете со глумицата Џесика Бил

Ана Ололовска

Д-р Дре повторно обвинет за семејно насилство

Ана Ололовска

Хејли Бибер оди на психолог поради троловите

Ана Ололовска