ВИДЕО: Руска актерка сними порно клип на света планина во Индонезија, сега ја бара полиција

Од:

Полицијата во Индонезија трага по руска актерка и манекенка чија порноснимка, направена на врвот на светата планина Батур на островот Бали, стана вирална пред да биде избришана, но во исто време предизвика и скандал во конзервативната земја.

dobivaj vesti na viber

Снимката од Вероника Трошина и нејзиниот партнер, на која се гледа како двајцата се вклучени во експлицитен сексуален чин, ги разгневи локалните жители во Бали, а пред да биде симната од неколкуте порно сајтови на кои била прикачена, ја виделе над 1,2 милиони луѓе.

Доколку полицијата ја пронајде Трошина, на интернет позната како Mihanika69, таа и партнерот се соочуваат со затворска казна до две години и осум месеци за престапот, кој во Индонезија се нарекува „непристојно однесување во јавност“.

Ваквото однесување на туристите е честа појава на Бали, кое е популарно летувалиште за Русите. Во август лани, властите открија дека поради оваа причина, од островот биле протерани 59 луѓе од 29 земји, а десетмина од нив биле Руси.

Би можело да ве интересира

Богатите Руси бегаат во Дубаи

Три деца во Индонезија починаа од непознат хепатитис

Ана Ололовска

Суспендиран британски пратеник обвинет за гледање порнографија во Парламентот

А1он

Видодо: Путин прифати да присуствува на Самитот на Г-20 во ноември

Ана Ололовска

Видодо: Индонезија е подготвена да посредува меѓу Украина и Русија

Ана Ололовска

Загинаа 12 жени во нелегален рудник за злато во Индонезија

Ана Ололовска