ВИДЕО: „Ролинг Стоунс“ со реиздание на албумот „Let It Bleed“

Од:

Британската светски позната рок-група „Ролинг Стоунс“ по повод 50-годишнината од првото издание на славниот албум „Let It Bleed“, ќе објави збогатено реиздание на истиот, преработено и обновено во моно и стерео-верзии со сингл од седум инчи, постер и книга како додатоци.

Делукс изданието ќе биде достапно од 1 ноември, на два винила или двоен „Хибрид-супер аудио” ЦД сет.

Во сет-колекцијата ќе има и нова верзија од синглот од 1969., „Honky Tonk Women / You Can’t Always Get What You Want”, три литографии, голем постер од првиот пакет, книга со тврди корици на 80 страници, која содржи есеј на новинарот Дејвид Фрики и досега необјавени фотографии со Етан Расел.

Обновената стерео-верзија ќе биде достапна и засебно на ЦД, винил и во дигитален формат

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Тамара го наполни најпознатиот геј клуб во Лондон

Ана Ололовска

„Сан“ го исмеа омотот за божиќниот албум на Кичо Слабинац

Ана Ололовска

Мараја Кери секоја година со божиќниот хит заработува „тон“ пари

Ана Ололовска

„Љубојна“ со акустичен концерт за душа вечер во МОБ

ВИДЕО: Мараја Кери по 19. пат на врвот на „Билборд хот 100″

Ана Ололовска

ВИДЕО: Нова песна на Теа Трајковска – „Што би било“

Ана Ололовска