Роко Сифреди отвори порнографска академија

Од:

Досега постоеја специјализирани академии за наука, јазици и инженерство, а сега се појави и високобразовна институција за порнографија.

Станува збор за идеја на италијанскиот порно актер Роко Сифреди, кој отвори академија на која студентите учат како да ги искажат и надградат своите таленти во сексот.

На конкурсот за прием на студенти на факултетот „Сифреди Хард Академи“, чиј локација се чува во најстрога тајна, се пријавиле неколку илјади кандидати, од кои по приемниот испит биле примени само 30 – 15 мажи и 15 жени.

Промовирајќи ја својата идеја, Сифреди изјави дека се решил на основање на академијата затоа што смета дека и „природниот талент мора да мине низ обука“.

– Порно индустријата денес е многу покомплекса од порано. Постои еден нов свет на сексот, што треба да се изучува, изјави 51-годишниот Сифреди, додавајќи дека наставата ќе трае по 15 дена и ќе опфаќа серија тестови – од позирање пред камера, па се до дикција при изговор.

Сифреди, кој живее во Будимпешта, денес работи како продуцент на порнографски филмови. Моментно тој снима реално шоу наречено „Каза Сифреди“, кое ќе се емитува на телевизијата Ла5, чиј сопственик е поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони.

Би можело да ве интересира

Администраторот на „Јавна соба“: Целта не ни беше порнографија, ситуацијата излезе од контрола

Мери Јордановска

Се преземаат активности за расчистување на случајот со групата „јавна соба“ на „Телеграм“

Ана Ололовска

Жешко во Вегас: Почнува трката за порно Оскарите

Предраг Петровиќ

Продавница за секс-играчки нуди замена за непотребни подароци

Ана Ололовска

Оргазмот кај жената најверојатно имал репродуктивна улога

Ана Ололовска

Починал по секс на службено патување, работодавачот мора да плати обесштетување

Ана Ололовска

Leave a Comment

6 − 3 =