Роби Вилијамс во карантин – позитивен на Ковид-19

Од:

Светски познатиот поп-пејач Роби Вилијамс (46) е во карантин откако се заразил со коронавирусот, објави „Дејли мејл“.

Пејачот на крајот на минатата година отиде на Карибите со неговата сопруга Ајда Филд и нивните четири деца, па сега одлучија и да го продолжат престојот на островот Сент Бартелеми, каде што изнајмуваат вила која чини 120.000 евра неделно.

Вилијамс ќе остане во карантин 14 дена, а неговите претставници за печатот одбија коментар на оваа тема.

Би можело да ве интересира

Европскиот регулатор ЕМА проверува јужнокорејски лек против Ковид-19, базиран на антитела

Жарко Настоски

Израел: Сите државни органи ќе ги знаат имињата на луѓето кои не се вакцинирале

Жарко Настоски

Новата американска власт ќе подели 25 милиони маски

Жарко Настоски

Коронавирусот преживува на ткаенини до три дена, покажа нова студија

Жарко Настоски

Новороденче со Ковид-19 приклучено на апарати во Грција, пак се полнат атинските болници

Жарко Настоски

Иако бил вакциниран со две дози, словенечки лекар позитивен на коронавирусот по враќањето од Африка

Жарко Настоски