Роберт де Ниро упати жестоки зборови кон Трамп

Од:

Популарниот холивудски глумец Роберт де Ниро упати низа жестоки вулгарни зборови кон претседателот на САД, Доналд Трамп на церемонија на доделување на наградата на Националниот одбор за рецензија на филмови во Њујорк.

Де Ниро, кој е жесток критичар на Трамп, не се воздржуваше во навредите кон Трамп, кого меѓу другото го нарече идиот и будала.

– Тој е**н идиот е претседател. Император на нови алишта. Човекот е е**н идиот. Бебе, рече Де Ниро по што во рок од 60 секунди Трамп го нарече „куче“, „свиња“, „измамник“ и „човек што не знае што зборува“.

Актерот на претседателските избори во 2016 година во САД застана зад кандидатурата на Хилари Клинтон и отворено го критикуваше Трамп.

Би можело да ве интересира

Во Њујорк уапсен возрасен маж кој се заканувал дека ќе го убие поранешниот претседател Трамп

А1он

Експресна реакција на Трамп: Бајден ја уништува нацијата и дополнително ја дели Америка

А1он

Бајден го обвини Трамп дека претставува континуирана закана за американската демократија

А1он

Иванка и Доналд Трамп помладиот одбија да сведочат во истрагата за бизнисот на нивниот татко

Ана Ололовска

Бајден ќе ја каже вистината за нападот на Конгресот, Трамп ја откажа прес-конференцијата

Ана Ололовска

Трамп го поддржа Орбан на претстојните избори во Унгарија

Ана Ололовска