Роберт де Ниро упати жестоки зборови кон Трамп

Од:

Популарниот холивудски глумец Роберт де Ниро упати низа жестоки вулгарни зборови кон претседателот на САД, Доналд Трамп на церемонија на доделување на наградата на Националниот одбор за рецензија на филмови во Њујорк.

Де Ниро, кој е жесток критичар на Трамп, не се воздржуваше во навредите кон Трамп, кого меѓу другото го нарече идиот и будала.

– Тој е**н идиот е претседател. Император на нови алишта. Човекот е е**н идиот. Бебе, рече Де Ниро по што во рок од 60 секунди Трамп го нарече „куче“, „свиња“, „измамник“ и „човек што не знае што зборува“.

Актерот на претседателските избори во 2016 година во САД застана зад кандидатурата на Хилари Клинтон и отворено го критикуваше Трамп.

Би можело да ве интересира

Истражување: Повеќе од 55 отсто од гласачите во САД имаат негативен став за Трамп

Трамп отсуствуваше и на втората ТВ дебата на републиканските кандидати

Трамп и неговата компанија се прогласени за виновни за измама

(ВИДЕО) Трамп: Украина можеше да го избегне конфликтот

Трамп: Проблемот не е во тоа што Бајден е стар, туку во тоа што е неспособен

Трамп: Нашата земја оди во пеколот