Ријана, Мадона и Тејлор Свифт на листата најбогати самостојни претприемачи во САД

Од:

Американските поп-ѕвезди Мадона, Ријана и Тејлор Свифт од неодамна се наоѓаат на листата најбогати самостојни претприемачи во САД, според списанието „Форбс“.

Имено, Ријана на пр., се наоѓа на 33. место, со вкупно богатство од 600 милиони долари. Ова, делумно благодарение и на нејзиниот модно-козметички бренд „Севиџ екс Фенти“. Поп-ѕвездата е и заштитно лице на „Фондацијата Клара Лајонел“ којашто за време на корона-пандемијата досега прибра над 22,5 милиони долари за добротворни цели.

Мадона е на 40. место со 550 милиони долари, а Тејлор Свифт е 62-ра и тежи 365 милиони долари.

На листата се наоѓаат и Селин Дион (455 милиони долари), Бијонсе (420 милиони долари), Барбра Стрејсенд (400 милиони долари), Џенифер Лопез (150 милиони долари) и Лејди Гага (150 милиони долари).

Би можело да ве интересира

Глумецот Закери Тај Брајан уапсен за напад врз својата девојка

Ана Ололовска

Ќерката на Трамп неколку дена го славеше роденденот: Прво се забавуваше, па се расправаше со пријателите и правеше хаос

Ана Ололовска

Софија Вергара потполно гола позираше во када

Ана Ололовска

Лејди Гага објави секси селфи на Инстаграм

Ана Ололовска

ВИДЕО: Џенифер Лопез игра крај базенот, а нејзиниот вереник ја снима

Ана Ололовска

Натали Портман не им дава на децата да гледаат „Војна на ѕвездите“

Ана Ололовска