Режисерот Глен Вајс прими Еми награда, па ја запроси девојка му на сцената

Од:

Режисерот на Оскарите, Глен Вајс (57) беше главна ѕвезда на синоќешното доделување на Еми наградите, откако на сцената ја прими Наградата за режисер на специјална емисија, па ја запроси својата девојка Џен Сандерс.

– Ти си моето сонце, Џен, и мама беше права кога велеше да не те пуштам. Чудно е што не сакам да те нарекувам „моја девојка“… Сакам да те нарекувам сопруга, рече Вајс во говорот по примањето на наградата. Потоа следеше громогласен аплауз од публиката и секако, покажување на прстенот.

Откако се качи на сцената, Џен кажа „да“.

Би можело да ве интересира

Истражувачки филмски фестивал Скопје

Ана Ололовска

Македонската филмска продукција повторно со финансиска поддршка од Еуримаж

Ана Ололовска

„Храна во кадар“ – прв Трпеза филм фестивал во Скопје

Ана Ололовска

Со филмот „Зана“ вечер се затвора Тетовскиот интернационален филсмки фестивал

Ана Ололовска

Во Скопје се снима краткиот игран филм со работен наслов „Зајко”

Ана Ололовска

ЕХО Фестивал за планински филм следните пет дена во кината Милениум и Фросина

Ана Ололовска