Реновирано живеалиштето за кенгури во Скопје ЗОО

Од:

Живеалиштето за кенгурите или реон попознат како „Австралија“ доби нов изглед.

„Благодарение на донацијата од општествено одговорната компанија „Подравка“, кенгурите добија нов реновиран дом, со нови поилки, ограда и пропратни елементи, а просторот пред живеалиштето е збогатен со нови интерактивни содржини и игри за деца. Белите кенгурчиња од Скопје Зоо беа вирална вест во сите светски медиуми, а покрај Пикси и Арчибалд, фамилијата има трет бел член- малото кенгурче Квики“, велат Скопје ЗОО.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Почна да се гради првиот Дино парк во Скопје

Ана Ололовска

ЗОО Скопје го слави 93-от роденден

Ана Ололовска

Голема роденденска забава во Зоолошка градина Скопје

Ана Ололовска

Скопската зоолошка градина ќе добие фламинга и пингвини

А1он

Мал штрк треба да се оперира за да се спаси, но никој не го пренесува во Скопје

Промоција на „ЗОО Азбука“ и забава „School’s out” во Зоолошката градина

Ана Ололовска