Реклама која ја разлути британската јавност

Британската реклама за леб со овошје и влакна ги разлути родителите ширум Велика Британија.

Според нив, девојката оди на училиште облечена во кратко здолниште и поради тоа агенцијата, која ја создаде рекламата беше нападната поради користењето деца во сексуален контекст.

Би можело да ве интересира

Болки во зглобовите? Сите препарати не се исти!

Ана Ололовска

Болки во зглобовите? Сите препрати не се исти!

Ана Ололовска

ВИДЕО: „Lucky days” во НЕПТУН од 27.06-02.07 – Најголеми попусти на целиот асортиман!

Ана Ололовска

Лајфер пиво – ново, ладно филтрирано пиво на пазарот

Ана Ололовска

DM и VISA ви подаруваат ваучер во износ од 500 мкд!

Ана Ололовска

Се’ уште не се снабдивте со пелети? Ова е одлична прилика да го сторите тоа по супер цена!

Ана Ололовска

Leave a Comment

1 × two =