Ралф Лорен подарува 1,5 милиони производи за „хероите од првите борбени линии“

Од:

Ралф Лорен, еден од најпознатите светски дизајнери, откако донираше десет милиони долари за борба против пандемијата на Ковид-19, одлучи на хероите од првите борбени линии да им подари 1,5 милиони парчиња од своите производи.

Меѓу подароците ќе бидат свечени фустани, костуми, дуксери, тренерки, маици, џемпери, фармерки.

Производите ќе бидат донирани преку хуманитарна мрежа и преку партнерската компанија на Ралф Лорен, што меѓу другото, е насочена кон поддршка на одделите за онкологија, откако на познатиот дизајнер му е излекуван тумор на мозокот.

Би можело да ве интересира

Нова невестинска колекција на дизајнерката Белма Твико-Стамбол

Ана Ололовска

21. Моден Викенд Скопје: Дигитално издание со домашни дизајнери и странски брендови

Ана Ололовска

Ријана издаде нов колекција женска долна облека

Ана Ололовска

Неколку причини зошто жените со кратка коса се толку привлечни

Ана Ололовска

Беше толку убава што не стануваше од кревет за помалку од 10 илјади долари: Денеска изгледа комплетно поинаку

Ана Ололовска

Армани ги преместува работните простории од Париз во Милано

Ана Ололовска