Рајан Рејнолдс успеа да и го врати украденото мече на сопственичката

Од:

Канадскиот глумец Рајан Рејнолдс со својот повик ѝ го врати украденото мече со сентиментална вредност на сопственичката.

Рејнолдс пред неколку дена на Твитер повика и понуди награда од 5.000 долари за оној што ќе ѝ го врати мечето со касетофон на Мара Соријано, која всушност, не е дете. На играчката за последен пат е снимен гласот на нејзината мајка, која починала минатата година од рак, а се снимала себеси пред да замине в болница.

Последната порака на мајката гласи: „Те сакам. Горда сум на тебе. Секогаш ќе бидам покрај тебе.“

Името на пронаоѓачот не се соопштува.

Би можело да ве интересира

Били Ајлиш се извини за „расистичките пројави“ од детството

Ана Ололовска

Рајан Рејнолдс уште еднаш за важноста на грижата за личното психичко здравје

Ана Ололовска

Анистон откри дека била „крадливката“ меѓу „Пријателите“

Ана Ололовска

Криси Тајген уште еднаш ѝ се извини на Кортни Стоден

Ана Ололовска

Бред Пит доби еднакви права со Анџелина Џоли за старателство над децата

Ана Ололовска

Стивен Сегал член на партијата „Праведна Русија – за вистината“

Ана Ололовска