Рајан Рејнолдс нуди 5.000 долари за украдено мече со сентиментална вредност

Од:

Канадскиот глумец Рајан Рејнолдс понуди награда од 5.000 долари за украдено мече-играчка, на кое е снимена гласовна порака од починатата мајка на сопственичката.

„Ванкувер, 5.000 долари за оној што ќе ѝ го врати ова мече на Мара. Не прашувајте ништо. Сите ние, ми се чини, сакаме мечево да се врати дома!“, напиша глумецот на Твитер, споделувајќи ја објавата каде што девојката замолува играчката да ѝ биде вратена.

Мечето со касетофон ѝ припаѓа на Мара Соријано, која всушност, не е дете. На него за последен пат е снимен гласот на нејзината мајка. Таа починала лани од рак, а се снимила себеси пред да замине в болница.

Би можело да ве интересира

Били Ајлиш се извини за „расистичките пројави“ од детството

Ана Ололовска

Рајан Рејнолдс уште еднаш за важноста на грижата за личното психичко здравје

Ана Ололовска

Анистон откри дека била „крадливката“ меѓу „Пријателите“

Ана Ололовска

Криси Тајген уште еднаш ѝ се извини на Кортни Стоден

Ана Ололовска

Бред Пит доби еднакви права со Анџелина Џоли за старателство над децата

Ана Ололовска

Стивен Сегал член на партијата „Праведна Русија – за вистината“

Ана Ололовска