Рачно изработен накит и модни додатоци на КрафтАРТ Фест

Преку 30 занаетчии – креативци ќе се претстават денеска на КрафтАРТ Фест што традиционално се одржува во хотелот „Арка“ во Старата скопска чаршија пред новогодишните празници.

Посетителите ќе можат да видат, но и да купат рачно изработен накит, производи од стакло, чанти и најразлични модни додатоци.

КрафтАРТ Фест ќе биде отворен од 10 до 20 часот, а го организира Македонската занаетчиско-трговска асоцијација (МАТА).

Би можело да ве интересира

Шумска куќичка во облик на спирала

Ана Ололовска

Проѕирен базен на покрив од 55-катница во Лондон

Татјана Ташкова

ВИДЕО: Македонски павилјон на Прашкото Квадриенале

Ана Ололовска

Луксузен швајцарски „биткоин“ часовник

Ана Ололовска

Симбиоза на каменот и морето

Ана Ололовска

Куќа со базен на провиден покрив на Малта

Ана Ололовска