Работник во перална уништи „Ферари“ на фудбалерот Маркети вредно 300.000 евра

Од:

Непријатно изненадување го чекало голманот на Џенова и некогашен италијански репрезентативец, Федерико Маркети, кога неодамна дошол да си ја земе колата од перење во една перална во градот.

Работник во пералната, кој требало да го премести „Ферарито“ на Маркети, ја загубил контролата врз автомобилот Ферари 812 Суперфаст, вреден околу 300.000 евра и се забил во банкина, притоа потполно уништувајќи го.

Фудбалерот рече дека не се налутил поради инцидентот.

„Многу ми е жал за тоа што се случи. Најважно е тоа што никој не е повреден. Верувам дека постојат некои работи во животот што се поважни од некои други,“ напиша Маркети на Инстаграм.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Српски полицајци дочекани со боксови на „дива“ прослава на Стара нова година

Жарко Настоски

Ренци: Конте не може да обезбеди мнозинство во Парламентот

Ана Ололовска

Почнува најголемото судење против италијанската мафија во изминатите 30 години

Ана Ололовска

Конте: На повидок е нов бран на пандемијата

Ана Ололовска

ВИДЕО: Човек снимен како шутира кутре во Белград, уапсен во Врњачка Бања

Жарко Настоски

Анкета: Италијаните ја поддржуват владата на премиерот Конте

Ана Ололовска