Путин доби свој парфем

Од:

Во Москва денеска беше промовиран парфемот „Лидерс намбр 1“, за чие производство, според неговиот творец, инспирација му бил рускиот претседател Владимир Путин.

dobivaj vesti na viber

Како што објави рускиот магазин за мажи „Лидер“, парфемот, кој е дело на белорускиот производител на парфеми Влад Рекунов, ќе се најде во продажба од 20 јануари идната година.

Прафемот „Лидерс намбр 1“ ќе биде произведен во ограничени количества од само 1.000 примероци и едно шише од 100 милилитри ќе чини 6.000 рубљи (78 евра),

Амбалажата на парфемот е црна кутија на која се наоѓа ликот на рускиот претседател со сребрена боја, под кој пишува „Инспирирано од Владимир Путин“.

Дел од средствата заработени од продажбата на овој парфем ќе бидат донирани во Домовите за деца без родители и за лекување на деца со сериозо заболувања.

Би можело да ве интересира

Думата следната недела ќе дебатира за анексија на окупираните делови на Украина

Ана Ололовска

Лавров го обвини Западот за русофобија

Ана Ололовска

Г7 ги осудија „лажните“ референдуми, најавија дека никогаш нема да бидат признаени

А1он

Украина извести дека вратила нови територии на истокот на земјата

А1он

ВИДЕО: Путин го крена светот на нозе – НАТО се мобилизира, страв од нуклеарки

Анита Петровска Рајковиќ

Русија нема да мобилизира дел ИТ експерти, банкари, новинари од државни медиуми

Ана Ололовска