Првата дама на САД ја копира Леди Ди, случајност или моден трик

Од:

Еден од стајлинзите кој привлече најголемо внимание за време на посетата на претседателската двојка на САД во Обединетото Кралство, дефинитивно е комплетот несомнено инспириран од стилот на Леди Ди.

Голем дел од јавноста потполно се воодушеви од изгледот на првата дама на Америка.

Сепак, модните критичари веднаш забележаа дека станува збор за копирање на изгледот на принцезата Дијана.

Би можело да ве интересира

Срамота, повеќе личи на Штрумфета отколку на Меланија

Ана Ололовска

Камила го носи накитот на принцезата Дијана

Ана Ололовска

По Меланија, во Белата куќа можеби ќе има уште една Словенка

Меланија објави новогодишно селфи на Инстаграм

Ана Ололовска

ВИДЕО: Доналд и Меланиja Трамп добија новогодишна елка за Белата куќа

Наум Локоски

Се запали авионот на првата дама на САД

Наум Локоски