Протече сценарио од новиот филм „Војна на ѕвездите“

Од:

Сценарио од новиот филм „Војна на ѕвездите“ протече на интернет, по невнимание на еден од глумците и веднаш се најде на страницата за продажба „И-Беј“.

– Eден од нашите глумци, нема да кажам кој – сакам, ама нема да кажам – го заборавил сценариото под неговиот кревет, па тоа било најдено од некој што го расчистувал тоа место, изјави режисерот Џеј Џеј Абрамс.

Се работи за филмот „Star Wars: The Rise of Skywalker” (Војна на ѕвездите: Издигнувањето на Скајвокер). Премиерата е закажана за 20 декември годинава.

Откако сценариото се најде на интернет, продукциските куќи Дизни и Лукасфилм веднаш го откупиле, па овој инцидент не предизвикал голема штета.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Помалку познати комедии со солидна оценка на ИМДБ

Ана Ололовска

Одложено снимањето на серијата „Пријатели“ поради коронавирусот

Ана Ололовска

Том Хенкс и Рита Вилсон се отпуштени од болница

Ана Ололовска

Актерот Елба позитивен на коронавирус, прекинати снимањата филмови ширум светот

Ана Ололовска

Почина актерот Макс фон Сидоф

Ана Ололовска

Објавена стравичната снимка на која полицијата по грешка ја убива актерката која глумеше со Џорџ Клуни во „ER“

Ана Ололовска