Проблеми со Фејсбук и Инстаграм ширум светот

Од:

Социјалните мрежи Фејсбук и Инстаграм „паднаа“ ширум светот, поради што илјадници огорчени корисници објавија за тоа на Твитер.

Корисниците во јужниот и југоисточниот дел на Англија меѓу првите почнаа да „доживуваат проблеми“. Но подоцна и корисниците во САД, Бразил, Перу, Колумбија, Мексико и делови на Европа, исто така, го споделија својот гнев.

И на двете страници на овие социјални мрежи се појавуваат пораки за грешка при обидот да се вклучат корисниците.

– Упс… Нешто тргна на лошо. Работиме за да ја поправиме грешката што е можно побрзо, гласи пораката на Фејсбук.

Засега не е јасно која е причината за проблемот и колку ќе трае отстранувањето.

Би можело да ве интересира

„Инстаграм“ воведува функција за обележување лажни вести

Романец го пренесувал своето возење на Фејсбук и усмртил три лица

Виктор Јованов

Кој најмногу заработува на Инстаграм?

Ана Ололовска

„Фејсбук“ се согласи да плати рекордна казна од пет милијарди долари

„Фејсбук“ се справи со проблемот при споделување медиа-фајлови

Ана Ололовска

Падна „Инстаграм“, проблеми има и „Фејсбук“

Татјана Ташкова