Природен феномен: Невообичаено многу близнаци на едно место

Од:

Во едно индиско гратче се раѓаат невообичаено голем број близнаци, и никој не може со сигурност да објасни зошто е тоа така.

Според податоците на училиштата во Сиркажи, во сојузната држава Тамил Наду во јужна Индија, денес настава посетуваат најмалку 150 двојки близнаци. Околните жители тоа го гледаат како благослов.

Како што пренесува Би-би-си, нема сериозно научно објаснување за тој феномен, но постои потреба да се дознае нешто повеќе околу тоа.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: „Мјузик Фингерс” – уред којшто го претвора телото во ритмички инструмент

Ана Ололовска

ВИДЕО: „Еволуцијата на танцот“ надмина 21 милион прегледи на Фејсбук

Ана Ололовска

Швајцарската епископија бара нов истерувач на ѓаволи

Ана Ололовска

Кинез истрчал маратон во дневната соба

Ана Ололовска

ВИДЕО: Зошто не смее да се вози по поплавена улица?

Ана Ололовска

Високи казни за берење кокичиња на турската планина Спил

Ана Ололовска