Принцот Вилијам со посебно изненадување за неговата сопруга за Дeнот на вљубените

Од:

Британскиот принц Вилијам за сопругата Кејт Мидлтон планира посебно изненадување за Денот на вљубените, пренесуваат западните медиуми додавајќи дека се работи за романтична вечера.

Според некои извори, принцот Вилијам резервирал романтична вечер во својот омилен италијански ресторан во Лондон.

– Вилијам и Кејт често го посетуваат тој ресторан, тоа им е омилено место каде имаат одредено ниво приватност. Ним им е тешко да излезат некаде, а притоа никој да не ги следи или да гледа во нив. Вилијам има своја нежна страна и сигурна сум дека за својата Кејт веќе обезбедил честитка, убав поклон, а можеби и тивка вечера дома, изјави Кејти Никол – познавач на кралското семејство.

Двојката минатата недела е фотографирана како се држи за раце во Јужен Велс, каде што се запознале додека биле студенти, 2001 година. Во брак се 10 години и „нивната љубов оттогаш само расте“, според колумнистката.

– Не знам дали принцот Вилијам би признал, но тој е прикриен романтичар. Ќе се потруди Кејт да се почувствува посебно на Денот на вљубените, додава Никол.

Би можело да ве интересира

Сали Смит: Меган Маркл се пожали за новиот живот во кралското семејство

А1он

Принцот Хари пристигна во Канада, започнуваат нов живот со Меган и Арчи

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Хари и Меган го објаснија својот чекор: Немавме избор

Ана Ололовска

Џонсон: Велика Британија им посакува се најдобро на Хари и Меган

Ана Ололовска

Таткото на Меган Маркл: Се срамам од неа и од Хари

Предраг Петровиќ

Меган Маркл ќе го позајми гласот во цртан филм на Дизни

Ана Ололовска