Принцот Хари и Меган Маркл добија кралско пиво

Од:

Сопствениците на пиварницата во британскиот град Виндзор, каде во мај ќе се одржи венчавката на принцот Хари и Меган Маркл, веруваат дека успеале да направат совршено „кралско пиво“.

Тие произвеле светло пиво, кое го нарекоа „Хери енд Меган Виндзор нот“ (Harry&Meghan’s Windsor Knot). Пивото претставува спој од американски и британски видови на хмељ, од кои некои се одгледуваат на кралските фарми во близина на дворецот во Виндзор.

За пивото изработено е и специјално шише, на кое ги има знамињата на Велика Британија и на САД.

Пиварницата „Виндзор и Итон“ ограничено количество пиво веќе пушти во продажба.

Би можело да ве интересира

Меган Маркл со изборот на фустан го прекрши кралскиот начин на облекување

Ана Ололовска

Меган Меркл роди син

Татјана Ташкова

Меган Маркл и принцот Хари ќе ја напуштат Велика Британија по раѓањето на бебето

Татјана Ташкова

Меган Маркл на својата прва свадба на гостите им делела марихуана

Наум Локоски

Меган Маркл ќе се врати на глумата откако ќе роди деца

Наум Локоски

Личната помошничка на Меган Маркл дала отказ поради притисок на работа

Наум Локоски