Презентација на возила на полигонот на АСУЦ

Од:

На полигонот на средното автосообраќајно училиште АСУЦ „Боро Петрушевски“ денеска ќе се одржи петта манифестација на возила и мотоцикли.

Според најавата на организаторот, ќе учествуваат повеќе од 250 возила, а презентациите ќе бидат во различни категории – олдтајмери и јангтајмери, тјунирани возила, стајлинг на возила, озвучување на возилата и луксузни возила.

На настанот ќе биде промовиран Автомотоклубот АСУЦ, ќе има и награди со лотарија, изненадувања од организаторите и спонзорите, а на влезот од полигонот посетителите ќе може да донираат пари што училиштето ќе ги намени за социјална помош на нивни ученици.

– Целта на настанот е еднодневна забава, дружење, изложување на автомобили, како и афирмација на училишниот центар за поголем број запишани ученици во иднина, за да не дозволиме да пропаднат стручните дејности, соопшти АСУЦ „Боро Петрушевски“.

Би можело да ве интересира

911 фамилијата му посакува „Добредојде“ на новиот член на осмата генерација

Ана Ололовска

Голем пад на продажбата на автомобили во светот

Ана Ололовска

Нисан отпушта над 10.000 работници

Ана Ололовска

Пад на акциите на Астон Мартин

Ана Ололовска

Крај на Мекларен 600ЛТ

Бразил: Откриена фабрика за лажни „ферари“ и „ламборџини“

Ана Ололовска