Премијата за американската лотарија се искачи на 654 милиони долари

Од:

Премијата за американската игра на среќа „Мега милиони“ се искачи на 654 милиони долари.

Тоа е четврта најголема сума досега во историјата на САД.

Наградата последен пат во јули оваа година ја освои група играчи од Калифорнија и таа тогаш изнесуваше 543 милиони долари.

Во случај некој да ја добие премијата и се одлучи за наградата од 654 милиони долари, таа ќе му биде исплаќана во рати во период од 29 години. Добитниците имаат опција да земат и помала награда, но во готово, и таа во случајот ќе изнесува 372 милиони долари.

Би можело да ве интересира

Поранешна советничка на Пенс тврди дека Трамп воопшто не се грижел за пандемијата

Ана Ололовска

Анкета/САД: Речиси половина Американци нема да примат вакцина против Ковид-19

Ана Ололовска

ВИДЕО: Седум починати и 177 заразени со Ковид-19 по свадба во американската држава Мејн

Ана Ололовска

Волстрит Журнал: Канцелариите во САД се полупразни, шест месеци по почетокот на пандемијата

А1он

Висок претставник на Стејт департментот во посета на Тајпеј

Ана Ололовска

Руски авион МиГ-31 пресретна два американски бомбардери над Берингово Море

Ана Ололовска