Познатиот фотопортрет на Џенифер Анистон оди на наддавање

Од:

Познатиот разголен фотопортрет на Џенифер Анистон оди на продажба, заради собирање парични средства за борбата против корона-епидемијата во САД.

„Мојот драг пријател @markseliger се здружи со @radvocacy и @christiesinc заради аукцијата со 25 негови портрети – вклучувајќи го и мојот – со цел ублажување на ефектите на Ковид-19“, објави глумицата на социјалните мрежи.

Актот-портрет е дело на познатиот фотограф Марк Салигер, и настанал во самите почетоци на светската треска наречена „Пријатели“, во 1995 година, кога Анистон имала 26 години.

Би можело да ве интересира

Кетрин Зета-Џонс со нова линија тренди-производи

Ана Ололовска

Монета во чест на сер Елтон Џон

Ана Ололовска

Почина глумецот Ник Кордеро

Ана Ололовска

Анџелина Џоли и Бред Пит повторно во добри односи

Ана Ололовска

Бекинсејл: Излегувам со помлади момчиња за да ве нервирам

Ана Ололовска

Отфрлена жалбата против пресудата за случајот на Џефри Раш

Ана Ололовска