Познатата пејачка брои милиони, нејзината сестра проси, нема заби и боледува од ХИВ

Од:

Колку и да звучи бизарно, не е невообичаено најблиските членови на семејството на познатите холивудски фаци да живеат сосема поинаков живот од нивните познати роднини. Така, на пример, самата сестра на Дејвид Бекам била во сиромаштија и била принудена да продава работи за да врзе крај со крај, а низ истото поминал и братот на Мадона, кој беше зависник и алкохоличар и кој сега е починат.

За жал, Алисон Кери, сестрата на пејачката Мараја Кери е на листата на оние кои едвај врзуваат крај со крај иако нивните најблиски членови заработуваат милиони.

Таа на мрежите објави видео во кое зборува за тешката животна ситуација, а нејзиниот изглед и зборови потресоа многумина.

“Јас сум Алисон Кери, за жал живеам без заби. Не успеав да ги заменам. Посакувам да можам да ги заменам, но едноставно немам пари и така стојат работите. Речиси е невозможно да правете некои работи без заби. Тоа е сè што навистина треба да кажам“, изјави сестрата на Мараја Кери.

Иако некои беа загрижени за изгледот на Алиса, имаше и такви кои ја нападнаа велејќи дека „таа е виновна за се“, и и рекоа дека е „ѓубре“ и „да ја остави сестра си на мира“. Но, за што всушност се работи?

Мараја, чие богатство се проценува на 340 милиони долари, долго време не е во добри односи со нејзината сестра Алисон, која се лекувала од зависност од дрога, е ХИВ позитивна и повеќе пати јавно барала помош од неа.

Сестрите не зборуваат од деведесеттите. Алисон претходно изјавила дека се занимавала со проституција за да заработи пари. Пред три години, таа ја обвини нивната мајка за сексуална злоупотреба, тврдејќи дека ја принудувала на секс со непознати кога имала само 10 години и ја принудувала да присуствува на сатанистички ритуали.

„Ритуалот секогаш се одржуваше некаде помеѓу два и четири часот наутро, имаше и возрасни и деца. Не се одржуваше секоја недела, туку на одредени датуми. Сите носеа црни качулки и одеа од едниот до другиот крај на собата. Кога го започнаа ритуалот, зборуваа на некој странски јазик. Мислам дека беше латински“, рече Алисон, која вели дека поради тоа страдала од посттрауматско стресно нарушување и депресија.

Сепак, вистината за се ја откри Мараја во нејзините мемоари „Значењето на Мараја Кери“.

Многу обожаватели биле изненадени од приказната за нејзиното јавување во полиција бидејќи нејзиниот постар брат Морган ја повредил нивната мајка Патриша. Но, она што навистина шокираше многумина беа нејзините тврдења дека нејзината сестра Алисон ја дрогирала и се обидела да ја „продаде“ на 12 години. И Морган и Алисон поднесоа тужба против познатата хитмејкерка за „непотребно јавно понижување“ предизвикано од приказната што ја пласира.

Кери беше изненадена кога во една емисија беше откриено дека нејзината сестра била хоспитализирана во институција за бездомници со краткорочно губење на меморијата во 2021 година. „Не ме чуди, бидејќи таквите места никогаш не се обидуваат да ве контактираат, да ви се јават. Според Дејвид Бејкер, пријател на сестрата на Мараја, Алисон била погодена со бејзбол палка во главата кога крадци влегле во нејзиниот дом и се обиделе да ја убијат откако и го украле накитот.

Дејвид штотуку отвори страница GoFundMe за неа. Многумина се прашуваа каде е нивната мајка во тоа време. Мараја ја пресели поранешната оперска пејачка и пејачка во „луксузно одморалиште за постари лица со пет ѕвезди“ во Вест Палм Бич, Флорида, откако го продаде својот стан во Њујорк за дури 250.000 долари повеќе.

Патриша никогаш јавно не проговорила за караницата на нејзините деца, но познато е дека се скарала со својата позната ќерка во времето кога го промовирала „Glitter“, филм кој беше дебакл на кино благајните.

„Сето тоа беше поради злобната, подмолна природа на Патриша“, вели инсајдерот. “Мараја во тоа време не беше опасност за себе или за другите, како што тврдеше нејзината мајка. Но, Патриша сакаше целиот свет да мисли дека Мараја има нервен слом и таа уживаше да ја влече низ калта. Јас никогаш не би и простил, затоа што тоа беше гнило, подмолно нешто да се направи на родено дете“, додаде тој, а Кери се „оддолжи“ за разочарувањето на нејзината мајка со тоа што ја смести со милји далеку од неа, и за разлика од сестра и, со нејзината мајка има комуникација.