Потера во Кембриџ: Побегнал питон долг три метри

Од:

Мрежест питон долг 2,7 метри, кој би можел да изеде човек, му побегна на неговиот сопственик во Кембриџ во источна Англија и сега слободно се шета по Универзитетот.

Откако полицијата примила дојава дека змијата е видена вон своето живеалиште, покрената е потрага.

Мрежестите питони не се отровни и ретко напаѓаат луѓе, но една возрасна единка може својата вилица да ја отвори дотолку широко, за да може да проголта човек.

Овој вид питон расте и до 9,6 метри во должина, што го прави најдолгата змија на светот. По потекло, ова животно е од Југоисточна Азија.

Би можело да ве интересира

Рекорд: Според документите, Индиец има 123 години и еден месец

Ана Ололовска

Сопругата на бугарски кечер снимена в кревет со друг билдер

Ана Ололовска

На жените им треба повеќе сон, оти го користат мозокот повеќе од мажите

Ана Ололовска

Заспал в такси, па се разбудил во друг крај на земјата

Ана Ололовска

Моќна претсмртна порака: Не се нервирајте за ситници и сакајте ги блиските

Ана Ололовска

ВИДЕО: Руската бездомничка која со својот глас го освојува светот

Ана Ололовска