Последна „борба“ на Џеки Чен

Од:

Славниот холивудски актер Џеки Чен најави дека нема повеќе да глуми во акциони филмови со насилство и тепање.

Филмот „Chinese Zodiac” ќе биде последен филм со таква содржина во кој тој ќе глуми.

„Ова е мој последен акционен филм, Ги сакам филмовите но не и насилството“, изјави Чен на филмскиот фестивал во Кан.

Џеки Чен кариерата ја започна како каскадер во филмот на Брус Ли „Fists of Fury” (1972).

 

Би можело да ве интересира

Преку Европскиот филмски предизвик со можност за учество на Кански Филмски Фестивал

Ана Ололовска

Објавен повик за работилници за филмска критика

Ана Ололовска

Агенцијата за филм ќе ги поддржи дебитантските долгометражни остварувања на Унковски и Ѓоковиќ

Жарко Настоски

Почина големиот француски режисер Бертран Таверние

Ана Ололовска

Почина Властимир Велисављевиќ, актерот со неверојатна животна приказна кој никогаш не замина во пензија

Жарко Настоски

„Дедо и Внук“ на Илија Пиперкоски најдобар странски филм на престижниот Independent Film Awards во Лондон

Ана Ололовска

Leave a Comment

4 × one =