Пол Макартни со нова сликовница за деца

Од:

Британскиот поп-пејач и писател Пол Маккартни во септември ќе го издаде вториот дел од својата детска илустрирана приказна „Grandude’s Green Submarine” („Зелената подморница на дедо Фраер“).

Авторка на цртежите ќе биде канадската уметница Кетрин Дарст.

Првиот дел на сликовницата „Хеј, дедо Фраер“ (Hey, Grandude), поранешниот член на „Битлс“ го издаде во септември 2019 година.

Би можело да ве интересира

Приспивните песнички се многу важен дел од сонот на бебето

Ана Ололовска

Како да се создадат здрави навики кај бебињата?

Ана Ололовска

Истражување: Децата со чести изливи на бес се поуспешни личности

Ана Ололовска

Пет вежби за правилен умствен развој на бебето

Ана Ололовска

Последниве години се раѓаат сѐ повеќе близнаци во светот

Ана Ололовска

„Бентли“ велосипед-количка за деца, која чини 460 евра

Ана Ололовска