Подна лампа во облик на француско Макарон колаче

Шпанската дизајнерка Силвија Сењал пред три години го претстави својот „Макарон“ лустер, а сега во соработка со компанијата ЕМКО, ја создадоа и лампата „Макарон Флор Ламп“.

Инспирацијата за дизајнот доаѓа од француските Макарон колачиња и се состои од обични материјали, како што се дрво и коноп, со правилни пропорции заради живописност.

Подната лампа „Макарон“ е достапна во две големини и пет бои: сина, бела, црвена, црна и жолта.

Би можело да ве интересира

Шумска куќичка во облик на спирала

Ана Ололовска

Проѕирен базен на покрив од 55-катница во Лондон

Татјана Ташкова

ВИДЕО: Македонски павилјон на Прашкото Квадриенале

Ана Ололовска

Луксузен швајцарски „биткоин“ часовник

Ана Ололовска

Симбиоза на каменот и морето

Ана Ололовска

Куќа со базен на провиден покрив на Малта

Ана Ололовска