Почна второто издание на The Park Festival во Гостивар

Од:

Со настапите на Шпат Деда и Туна, синоќа беше заокружена првата фестивалска вечер од The Park Festival, музичка манифестација која се организира во Гостивар.

Двата концерта се одржаа во градскиот парк, на кои присуствуваше ограничен број на публика. Целиот настан се одвиваше според протоколите за заштита од коронавирус.

За вечерва е закажан настапот на Меџикал оркестар што го раководи Емин Џијан и ќе изведат теми од познати цртани филмови. На третиот ден (5 септември) концерт ќе одржат „Нокаут“ на кој како специјален гостин е најавен Игор Џамбазов.

За љубителите на електронската музика ќе има посебна вечер в недела, 6 септември, на која ќе настапат Јански, Редон Роби, Фикс и Флудер.

За времетраењето на фестивалот секоја вечер од 18 до 20 часот во летниот театар на десниот брег на Вардар ќе се организираат настапи преку изложби и перформанси на млади артисти.

The Park Festival го организира продукцијата „Ин Бокс Ентертејтмент“ и финансиски е поддржан од Министерството за култура и општина Гостивар.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Нова песна на Лара Иванова – „Осамена“

Ана Ололовска

ВИДЕО: Ареа со нова песна – „Отсекогаш”

Ана Ололовска

ВИДЕО: Џез призвук на македонскиот фолклор – ЏезВез ја презентира обработката на „Каранфило филфило моме“

Ана Ололовска

Роберт Билбилов со нова песна и спот – „Нигде не те наоѓам“ е рефренот кој ќе ве освои на прво слушање

Ана Ололовска

Тиктокерот Душан објави спот за својата прва студиска песна

Ана Ололовска

ВИДЕО: „Inseparable“ – Најава за првиот авторски албум на Brass Brothers

Ана Ололовска