Почина тригодишната ќерка на глумецот Мигел Сервантес

Од:

Ќерката на глумецот Мигел Сервантес, која имаше три години, почина како последица од нападите на епилепсија што ги имала откога била 7-месечно бебе.

Тажната вест на Инстаграм ја соопшти сопругата на Сервантес, Кели.

– Апаратите не работат. Нејзиното креветче е празно. Тишината е заглушувачка. Аделаиде Грејс нè напушти неделата наутро. Таа замина во мир, во моите раце, опкружена со љубов. Таа конечно е слободна од болката и нападите, но нашите срца се скршени. Не може да се опише колку те сакаме, Аделаиде, бумбарче, и ќе те сакаме засекогаш, напиша мајка ѝ со слика од празното детско креветче.

Би можело да ве интересира

Џеј Ло откри: Режисерот на пробата ми рече да му ги покажам градите, не се шегуваше

Татјана Ташкова

Анџелина не сака да има ништо со Бред: Ни ги преврте животите наопаку, и на мене и на моите деца

Татјана Ташкова

Ѓорѓе Балашевиќ преживеа инфаркт

Во пожарите во Австралија изгоре имотот на Расел Кроу

„Ве молам простете ми“…Никој не знае што се крие зад мистериозната молба на Ријана

Ана Ололовска

Шакира во депресија поради гласните жици, Пике ја запознал и мрачната страна на пејачката

Ана Ололовска