Почина тригодишната ќерка на глумецот Мигел Сервантес

Од:

Ќерката на глумецот Мигел Сервантес, која имаше три години, почина како последица од нападите на епилепсија што ги имала откога била 7-месечно бебе.

Тажната вест на Инстаграм ја соопшти сопругата на Сервантес, Кели.

– Апаратите не работат. Нејзиното креветче е празно. Тишината е заглушувачка. Аделаиде Грејс нè напушти неделата наутро. Таа замина во мир, во моите раце, опкружена со љубов. Таа конечно е слободна од болката и нападите, но нашите срца се скршени. Не може да се опише колку те сакаме, Аделаиде, бумбарче, и ќе те сакаме засекогаш, напиша мајка ѝ со слика од празното детско креветче.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Почина легендарниот музичар Мори Канте

А1он

Американската актерка Лори Лoхлин оди в затвор за учество во криминално дело

Ана Ололовска

Американскиот актер Хаген Милс изврши самоубиство

Ана Ололовска

Меган Фокс и Брајан Остин Грин се разделија по 10 години брак

Ана Ололовска

Џеј Ло покажа извајани стомачни мускули по напорниот тренинг

Ана Ололовска

Силвестер Сталоне со емотивна видео-порака за Ник Кордеро: Го имаш окото на тигарот!

Ана Ололовска