Почина Робин Гиб, пејачот на Би Џис

Од:

На 62 години, по долга борба со ракот, почина Робин Гиб, пејачот на Би Џис.

Својата музичка кариера Гиб ја започна во 1958. година кога со своите браќа Маурис и Бери ја формираше групата Би Џис.

Тие продадоа повеќе од 200 милиони албуми, а во 1997. година влегоа и во „Рок анд Рол Хол оф Феим“.

http://www.youtube.com/watch?v=0vgwk8tUT5k&feature

 

 

Би можело да ве интересира

Почина пејачот и манекен Ник Кејмен, славен во 80-тите

Жарко Настоски

Ева Мендез за „потплеснувањето“ деца како воспитна мерка

Ана Ололовска

ВИДЕО: Џејн Фонда проговори за својот „најпотресителен“ бакнеж во животот

Ана Ололовска

Хали Бери произведува домашна козметика со ќерка сѝ

Ана Ололовска

Елизабет Харли одрече дека со синот ѝ ќе снимаат свое реално шоу

Ана Ололовска

Пластичен хирург ѝ ги зголемил градите на Шерон Стоун без нејзина согласност

Ана Ололовска

Leave a Comment

11 + twelve =