Почина раперот Малик Б.

Од:

Раперот Малик Б., со цело име Малик Абдул Басит, од групата „Рутс“, почина на 47 години. Причините за смртта сѐ уште не се соопштени.

Веста за смртта ја потврдија неговите другари од групата, познати под прекарите „Блек Тот“ и „Квестлов“.

– Нека биде запаметен по својата посветеност кон исламот, кон неговото братство и како еден од најнадарените Ем-си музичари на сите времиња. Ве молиме да го почитувате неговото потесно и пошироко семејство во ова наше време на жалост поради вака големата загуба, се истакнува во соопштението до медиумите.

Хип-хоп групата „Рутс“ е основана 1987 година и важи за една од највлијателните во овој жанр.

Би можело да ве интересира

Камерон Дијаз: Душата ми е мирна откако заминав од Холивуд

А1он

Брајан Кренстон оздравел од коронавирус и донирал плазма

Ана Ололовска

Меккензи Скот донира 1,7 милијарди долари во хуманитарни цели

Ана Ололовска

Рајан Рејнолдс успеа да и го врати украденото мече на сопственичката

Ана Ололовска

Рајан Рејнолдс нуди 5.000 долари за украдено мече со сентиментална вредност

Ана Ололовска

Метју Меконахи „фраер“ и на 50 години

Ана Ололовска