Почина модниот фотограф Петер Линдберг

Од:

Познатиот моден фотограф од Германија, Петер Линдберг почина на 75-годишна возраст, објави денеска неговото семејство на неговиот официјален профил на Инстаграм.

– Со огромна тага сооопштуваме за заминувањето на Петер Линдберг. Неговата смрт остави огромна празнина во сите нас, се вели во пораката објавена од неговата втора сопруга Петра.

Линдберг, кој порасна и се образуваше во Германија, ги направи своите први модни чекори откако се пресели во Париз 1978 година. Почина завчера, на 3 септември. Зад себе остави четири сина и седум внуци.

Тој е познат по соработката со супермоделите Синди Крафорд, Наоми Кемпбел, Кејт Мос и Линда Евангелиста во 1990-тите.

Би можело да ве интересира

Џон Траволта и Оливија Њутн Џон во костимите од „Брилијантин“ по 41 година

Ана Ололовска

Ѕвездата на „Очајни домаќинки“ се соблече во бикини и покажа какво тело има на 55 години

Ана Ололовска

За само 20 минути фотографија на Ким Кардашијан на Инстаграм доби милион и пол лајкови

Ана Ололовска

Двојно помлади девојки би им позавиделе на изгледот: Тие се најсексапилните жени во шестата деценија

Ана Ололовска

ВИДЕО: Актерката Џенифер Гарнер покажа како вози трактор

Татјана Ташкова

(ВИДЕО) Џеј Ло во жешка сцена за која сите зборуваат: Жено гориш!!!

Татјана Ташкова