Почина кечерката и манекенка Ешли Масаро

Од:

Поранешната кечерка и манекенка Ешли Масаро почина десет дена пред својот 40. роденден. Американката била во нејзиниот дом кога ѝ се слошило. Веднаш била пренесена в болница, каде што и починала.

Причините за смртта сè уште не се разјаснети, но полицијата соопшти дека нема траги од насилство.

Масаро беше една од најголемите ѕвезди во американското кечерство меѓу 2005 и 2008 година. Подоцна, таа се обиде и како модел и како учесник во реално шоу, а се појави и на насловна страница на списанието „Плејбој“.

Ешли зад себе остави 18-годишна ќерка.

Би можело да ве интересира

Мис Мукерџи замина во својата татковина за да и помогне на земјата од Ковид-19

А1он

Актерка уапсена поради роденденска забава во време на изолација

Ана Ололовска

Пинк и нејзиниот 3-годишен син позитивни на коронавирус

Ана Ололовска

Легендарната кантри пеачка Доли Партон донираше еден милион долари за истражување на лек против Ковид-19

А1он

Опра Винфри донира 10 милиони долари за борбата против коронавирусот

Ана Ололовска

Ирина Шајк се гледа со холивудскиот заводник Вито Шнабел

Ана Ололовска