Почина Џек Шерман, поранешен гитарист на „Ред хот чили пеперс“,

Од:

Музичарот Џек Шерман, кој се стекна со слава како гитарист на групата „Ред хот чили пеперс“ (Red Hot Chili Peppers), почина денеска на 67-годишна возраст.

Причината за смртта на гитаристот засега е непозната. Поранешни колеги од групата по неговата смрт изјавија дека тој бил единствен.

„Му благодариме за времето што го помина со нас – доброто, лошото и она помеѓу нив“, напишаа членовите на познатата група.

Би можело да ве интересира

Диџеј Хозе Падиља почина од рак

Ана Ололовска

Аријана Гранде го најави својот нов албум

Ана Ололовска

ВИДЕО: Почина Пол Матерс, бас гитаристот на „Еј-Си/Ди-Си“

А1он

Пост Малоун триумфираше на американските Билборд награди

Ана Ололовска

Ричи Самбора не жали за напуштањето на „Бон Џови“

Ана Ололовска

Ријана им се извини на муслиманите, откако ненамерно ги навреди со песна

Ана Ололовска