По грешка ја обрал пченката кај соседите

Од:

Полициските власти во Вараждин, Хрватска, ги отфрлија наводите за постоење „комбајн мафија“ што уништува полиња и краде туѓи засади на организиран начин.

Тие појаснија дека се работи за сопственик кој со комбајн влегол во нивите на соседите.

Забуната настана откако полицијата првично извести за три слични пријави, каде различни луѓе се пожалиле дека непознато лице со комбајн ги обработува нивните ниви со пченка.

Потоа, самите оштетени ги известиле надлежните дека во сите три случаи соседот по грешка почнал да ги жнее нивните ниви.

Би можело да ве интересира

Коронавирусот закана за производството на кондоми

Ана Ололовска

Jутјуберот Логан Пол ги моли следачите да му ги купат креветите од 90.000 долари

Ана Ололовска

Фокс Њуз нападнат поради емисија за фризури во екот на пандемијата

Ана Ололовска

Сиднеј: Полицијата трага по крадци на тоалетна хартија

Ана Ололовска

Истрчал маратон на тераса во време на изолација

Ана Ололовска

Во холандски супермаркет: „Каса за разговор“ за осамените посетители

Ана Ололовска