„Пипл“: Џон Леџенд е најсекси маж на годината

Од:

Американскиот пејач и глумец Џон Леџенд е прогласен за најсекси маж на годината, според изборот од списанието „Пипл“.

Леџенд (40) е во брак со манекенката Криси Тајген, со која има две деца.

Тој беше и првиот Афроамериканец што ги комбинираше наградите Еми, Греми, Оскар и Тони за својата дејност, пренесува Танјуг.

– Возбуден сум, но во исто време малку сум и исплашен затоа што притисокот е голем. Сега сите ќе ме загледуваат за да видам дали сум доволно секси за да ја носам оваа титула, изјави Леџенд за списанието.

Минатогодишен носител на тој статус беше британскиот глумец Идрис Елба.

Би можело да ве интересира

Анџелина Џоли и Бред Пит повторно во добри односи

Ана Ололовска

Бекинсејл: Излегувам со помлади момчиња за да ве нервирам

Ана Ололовска

Отфрлена жалбата против пресудата за случајот на Џефри Раш

Ана Ололовска

Адам Севиџ обвинет за силување на својата сестра

Ана Ололовска

Алиса Милано „на тапет“ поради шега со црнечко лице

Ана Ололовска

Рајан Рејнолдс и Блејк Лајвли донираа 200.000 долари за жените староседелки во Канада

Ана Ололовска