Пиперки полнети со сирење

Од:

Лесен летен оброк.

Состојки:

7 бабури
600 гр сирење
200 гр шунка
2 домати
2 јајца
масло
сол

Подготовка:

Исчистете ги пиперките од семки. Шунката исецкајте ја на ситни коцки и добро помешајте со сирењето и со двете изматени јајца.

Наполнете ги пиперките со смесата, а потоа исечете го доматот на кругови за да ги затворите пиперките.

Наредете ги пиперките во тава за печење и печете на 200 степени додека пиперките не заруменат.

Би можело да ве интересира

Јапонскиот „крал на туната“ купил риба од 276 килограми за еден и пол милиони евра

Ана Ололовска

На македонската трпеза најприсутни лебот, јајцата, пилешкото и компирот

Татјана Ташкова

Чоколаден колач со вкус на ментол

Ана Ололовска

ВИДЕО: Швајцарските чоколади отсега посјајни и шарени

Ана Ололовска

Секој четврти ресторан во Словенија не ги исполнува стандардите за безбедна храна

Татјана Ташкова

Бон Џови отвора уште еден ресторан за сиромашни

Татјана Ташкова