Пилот барал пари од патниците за гориво

Од:

Ирачки пилот побарал од патниците да соберат пари за гориво, за да може да полетаат, по доцнењето на лет од Тунис кон Багдад.

Патниците бурно реагирале на оваа „непристојна понуда“ на eкипажот. А, сметката од 3.000 долари, на крајот ја платиле службениците од ирачката Амбасада во Тунис.

Молбата на пилотот патниците да соберат 3.000 долари за гориво, предизвика контроверзи, по што сопственикот на компанијата тврдеше дека целата приказна е лажна и дека авионот од Тунис полетал без проблеми.

– Имаше некои технички и логистички проблеми поради коишто летот доцнеше, кусо соопштија од ирачката авио-компанија.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Чудо на природа што може да се види само во посебни денови – „Црвената Река“ во Перу

Ана Ололовска

Дубровник практично забранува отворање нови ресторани

Ана Ололовска

За сендвичи и сок туристи во Рим платиле 119 евра, им го наплатиле и приборот за јадење

Ана Ололовска

Жена се изгуби на отворено море: Животот и го спасиле слатки и пластични кеси

Татјана Ташкова

ВИДЕО: Во Етиопија се наоѓа „најмртвото“ место на Земјата

Ана Ололовска

Кинеската покраина Хебеј ги затвора стаклените мостови

Ана Ололовска