Пилешко филе со шампињони

Од:

Едноставен рецепт. Богат вкус.

Состојки:

4 парчиња пилешки гради
3 лажички брашно
1,5 дцл бело вино
250 гр шампињони
1 сецкан кромид
250 гр домати
Сол, мешан зачин, магдонос
Масло

Подготовка:

Исечете го пилешкото на половина, измијте го, исушете и посолете.

Истркалајте го месото во брашно и испршете го на веќе загреано масло. Додајте вино и оставете го да крчка 10- 15 мин. По потреба може да додате и вода доколку испари виното.

Исецкајте ги печурките и кромидот. Пропржете ги на тивок оган. Кога малку ќе омекнат додате го исецканиот домат. Додајте го магдоносот и оставете да крчка 15тина минути.

Ставете го пилешкото преку сосот од печурки и додате свеж магонос.

Би можело да ве интересира

Чоколаден колач со вкус на ментол

Ана Ололовска

Чорба од целер со кнедли

Ана Ололовска

Превкусен куглов со костени

Ана Ололовска

Витаминска салата со цвекло, спанаќ, сирење и ореви

Ана Ололовска

Сочни јунешки шницли

Ана Ололовска

Стапчиња со ајвар и сирење

Ана Ололовска