Песната „Lose Yourself“ на Еминем повторно на врвот

Од:

Во текот на наградите за Оскар неочекувано се појави американскиот  рапер Еминем пеејќи ја неговата најпозната песна „Lose Yourself“ од најслушаниот албум 8 милји.

Неговиот настап предизвика силни овации во салата што ја натера публиката да стане од своите седишта.

Песната може да се најде денес на многу познати музички листи.

По настапот на раперот, песната ја преземаа над 4,000 само во неделата.

„Lose Yourself“ стана најслушана песна оваа недела и се искачи на првото место на „iTunes“.

Според  „топ 100“ листата на Билборд, таа е број еден по слушаност.

Во 2003 година, „Lose Yourself“ стана првата рап песна која ја освои наградата од Академијата за најоригинална песна.

Во 2018 година, американскиот рапер го доби дијамандскиот сертификат од „RIAA“ за најпродавана песна.

На Греми наградите, Еминем освои награда за најдобра рап песна и најдобар соло настап.

 

 

 

Би можело да ве интересира

Доделувањето на Оскарите следната година е поместено за 25 април

Ана Ололовска

Ковид-19 ги измени правилата на Оскарите

Ана Ололовска

„Џокер“ освои оскар, но и биста

Драган Поповски

Гледаноста на Оскарите најниска во историјата

Ана Ололовска

Што носеа ѕвездите на забавата на „Венити фер“ по доделувањето на Оскарите

Ана Ололовска

ГАЛЕРИЈА: Модата на Оскари 2020

Ана Ололовска