Пепа Димитрова го промовираше спотот за „Студени очи“

Од:

Пепа Димитрова го претстави видео записот за својата најнова песна „Студени очи“. Комплетен автор на спотот е Александар Пауновски.

Фотографијата ја потпишува 2 С Студио. Снимeн е на повеќе интересни локации низ Македонија, а за истиот е користен и олдтајмер, Бјуик од 1952 година кој е дел од приватната колекција на колекционер од Битола.

Песната „Студени очи“, Пепа Димитрова ја изведе на годинешниот Макфест. Текстот за неа го напиша Игор Џамбазов, додека музиката и аранжманот се на Слободан Стојанов.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: „Фикшн“ со новата песна го враќа звукот на ’80те и ’90те години

А1он

Во Скопје почна музичкиот фестивал „Андерфест“

Ана Ололовска

Почнува второто издание на музичкиот фестивал „Андерфест“

Ана Ололовска

Нова песна на Наде Талевска Спасовска – „Оваа љубов“

Ана Ололовска

ВИДЕО: Лара Иванова како Алиса во земјата на чудата

Ана Ололовска

Борис Цветановски преку „Ris Flower“ ќе се претстави пред светската музичка сцена

Ана Ололовска